vystoupeni-header

Vystoupení

Jaké vystoupení naše škola nabízí

  • shaolin kung fu,
  • pěstní sestavy,
  • sestavy se zbraněmi,
  • imitační styly,
  • shaolinské souboje – ve dvou a třech lidech,
  • taiji,
  • tradiční sestavy,
  • sestava ve dvou

a

  • lví tanec.

Tato exhibiční vystoupení nabízíme pro různé kulturní akce (rauty v hotelích, restauracích, cestovních kanceláří… apod.

V případě zájmu volejte Qin Fei:

  • Lví tanec

     

    imageLví Tanec je důležitou součástí tradiční čínské kultury. Jeho hlavním účelem je zahnání zlých duchů a přivolání štěstí a radosti.

    Lev je tradičně chápán jako ochránce. Podle legendy pomohl lev lidem zahnat příšeru Nian, která sužovala jejich vesnice. Od těch dob lidé ve lvích kostýmech předvádějí lví tance, aby se příšera nevrátila.

    Historie čínského lvího tance je asi tisíc let stará, ale nejstarší zmínky o jeho prvních formách sahají před začátek našeho (evropského) letopočtu. Existují dva hlavní styly lvího tance: severní a jižní. Zatímco jižní styl má více symbolický charakter zahánění zlých sil, severní styl má více akrobatických prvků často slouží pro pobavení přihlížejících. Lvi pro jižní styl mají velmi pestré barvy a typický roh na čele. Severní lvi mají typicky červenou, oranžovou a žlutou barvu a zlatou hlavu. Často vystupují v páru.

    Jeden lev je nejčastěji veden dvěma účinkujícími – jeden drží lví hlavu a dělá jeho přední nohy, druhý potom dělá jeho zadní nohy. Účinkující jsou velmi často žáci nebo misty kung-fu. Vystoupení lva doprovází hudba na bubny a jiné, především bicí nástroje. Vystoupení lvů často doprovází další účinkující s míčem nebo vějířem, který si se lvy hraje.

  • Čínský podzimní Wushu festival

    img3425Svátek středu podzimu, který se také lidově nazývá Svátkem měsíčních koláčků, se v Číně slaví 15. den 8. lunárního měsíce, tedy o úplňku koncem září. Staří Číňané vypozorovali, že v tento den je měsíc jasnější a plnější než jindy, a tak bylo s tímto obdobím spojeno mnoho legend. Protože úplněk je v Číně symbolem rodinného kruhu, jednoty a soudržnosti, je Svátek středu podzimu svátkem opětovného spojení, setkání nebo shledání, především v rámci rodiny.
    Obyvatelé v různých oblastech Číny v tento den dodržují pestré tradice, které vyjadřují zejména radost z rodinné soudržnosti a touhy po prosperitě a lepším životě. Ten večer probíhá řada kulturních akcí, předvádí se lví tanec, dračí tanec, cvičí se kungfu, uvádějí se divadelní a cirkusová představení a vypráví se pohádka o krásné Chang’e, která bydlí na měsíci. Tento den na stole žádné rodiny nesmí chybět měsíční koláčky, hezky kulaťoučké, jako je úplněk měsíce.
    Wushucentrum letos oslaví 8. výročí od svého založení. Číslo 8 je v Číně považováno za šťastné číslo, protože symbolizuje bohatství a prosperitu. Proto se Wushucentrum rozhodlo uspořádat festival, který českým divákům představí část čínské kultury, a snad pomůže v čase podzimních plískanic navodit uvolněnou festivalovou náladu.
    Kdy : v sobotu dne 20.10.2012 18:00 hodin
    jarmark v předsálí otevřen od 16:00 hodin (vstup zdarma)
    Kde : Kulturní dům Ládví (stanice metra C „Ládví“)
    Vstupenky : dospělí 200 Kč
    děti a studenti 160 Kč
    VIP vstupenky 300 Kč
    Předprodej: Wushucentrum, Perunova 15, Praha 3 v průběhu otevírací doby
    A na co se můžete v rámci festivalu těšit?
    lví tanec
    shaolin fung fu
    taji
    zpěv paní Feng-yűn Song
    vystoupení souboru tradičních čínských hudebních nástrojů Pražské S‘-ču
    čínské divadelní představení
    taneční představení
    ukázky kaligrafie
    ukázky sanda a soubojů se zbraněmi i beze zbraní
    Jarmark
    Festival zahájíme doprovodnými akcemi již v 16:00 hodin, kdy bude ve foyeru Kulturního domu otevřen čínský jarmark, na nějž je vstup volný. Budete mít nejen možnost ochutnat pravé čínské občerstvení a originální čaje, zakoupit drobné čínské předměty, ale také si zkusit kaligrafii či tradiční vystřihovánky z papíru.V průběhu jarmarku bude probíhat i promítání fotek z cest do Číny.
    Kulturní workshop
    Pro zájemce bude v neděli 21.10.2012 od 9.00 ve Wushucentru připraven čínský kulturní workshop. Můžete si vyzkoušet bojové styly wushu i zdravotní dechová cvičení pod vedením čínských mistrů. Dále budou probíhat lekce kaligrafie a čínštiny. Vstupné bude 80 Kč, pro účastníky festivalu s platnou vstupenkou cena 50 Kč.
    Program workshopu:
    9:00     ochutnávky čaje
    9:30     qi-gong
    10:20   čínšťina
    11:20   shaolin kung fu + sebeobrana
    Přestávka na oběd
    13:30   vystřihovánky/kaligrafie
    14:15   taiji
    15:00   sanda
    Těšíme se na Vaši účast.
    Wushucentrum

  • Závody dračích lodí v Praze - 26.5.2012

    gallery_imageChcete se pobavit, užít si zajímavou sobotu s dětmi a ještě se podílet na charitě? Přijďtě na Střelecký ostrov a podpořte charitativní závod dračích lodí pořádaný Rotary Klub Prague International . Nebude vás to stát více než váš čas, pro vaše děti je připravený celodenní program a pro zájemce o bojová umění jsou připravena představení Qin Ming Tang International Wushucentra.Vstup je zdarma.
    Aktuální časový program závodu dračích lodí
    • od cca 7:00 ráno bude Střelecký ostrov přístupný týmům k přípravě stanů atd..
    • od cca 10:30 začne hudební program, který bude k dispozici po celý den
    • od cca 11:00 začne celodenní dětský program
    • 11:15 – 11:25 Lví tanec, Qin Ming Tang International Wushucentrum
    • ve 12:00 oficiální zahájení Charitativního závodu dračích lodí 2012
    • 12:30 – 12:40 Shaolin kung fu show, Qin Ming Tang International Wushucentrum
    • prezentace nadací, v jejichž prospěch se letošní závod bude konat
    • 13:40 – 13:50 Taiji performance, Qin Ming Tang International Wushucentrum
    • mezi jednotlivými koly bude probíhat dětský závod
    • celý den bude probíhat bohatá tombola
    • v cca 17:00 závěrečný ceremoniál

  • Vystoupení v galerii Mánes v Praze - 3.9, 12.9 a 26.9. 2007

    V září 2007 proběhly tři vystoupení školy mistra Qin v galerii Mánes v Praze, v souvislosti s konáním výstavy mistrovy žákyně Kamily Ženaté s názvem Nauč se stát na jedné noze. 3.září byla výstava slavnostně zahájena lvím tancem a vystoupením mistra Qina se sestavou Taiji. Ve dnech 12. a 26.9. proběhla ve stejných prostorách dvě vystoupení naší školy, kde byly k vidění ukázky vnitřních i vnějších stylů (taiji, shaolin kung fu, bagua) které naše škola vyučuje. K vidění byly jak ukázky pěstních sestav, tak vystoupení se zbraněmi – mečem, kopím, šavlí a halapartnou.

  • Vystoupení v rámci náboru 2006

    Podobně jako minulý rok se konala vystoupení pro veřejnost v rámci náborových akcí – 28.9. ve Wushucentru v Perunově ulici a 4.10. v tělocvičně ZŠ Vodičkova.

    K vidění byla opět vidět řada sestav Shao-Lin, předvedená našimi staršími studenty, a to jak beze zbraní tak s šavlí, kopím, halapartnou nebo bičem. Následovaly ukázky Taiji v podání mistra Qin, jeho syna Fei a starších studentů Taiji. Kromě základních sestav byla předvedena i sestava s mečem a technika cvičení ve dvojici (Tuej-Shou). Závěr vystoupení tradičně patřil ukázkám bojových technik San-Da, jako jsou údery, kopy, schozy a přehozy, páky a další.

    O odborný komentář k vystoupením se postarali naši starší studenti Jan Ženatý (Da Hu) a Ondra Mandík.

  • Vystoupení v ZŠ Vodičkova (nábor 2005)

    Dne 21.9. (středa) proběhlo v pořadí druhé prezentační vystoupení v rámci náboru 2005. Místo pro vystoupení tentokrát neposkytlo wushucentrum, ale ZŠ Vodičkova. Opět proběhla ukázka všech tří vyučovaných stylů: Shaolin Kung Fu, Taiji, Sanda. Záměrem bylo, nejen seznámit veřejnost s druhou tělocvičnou v Praze, kterou používáme pro výuku, ale i seznámit diváky s praktikami a stylem výuky čínských bojových umění v naší škole.

    Proběhla ukázka několika pěstních sestav, několika sestav se šavlí v podání různě pokročilých studentů, sestavy s halapartnou, tyčí, šavlí, mečem a řetězovým bičem. Prezentace stylu Shao-lin byla zacvičena staršími studenty. Taiji bylo ukázáno ve dvou oddělených blocích a to nejdříve mistrovým synem a později samotným mistrem. Dále proběhla prezentace stylu San-da, v podání starších studentů. Ke stylům Shaolin Kung Fu a Taiji jste mohli slyšet odborný komentář od Jana Šarapatky, zkušeného staršího studenta Shao-lin, a styl San-da komentoval Jan Ženatý,rovněž zkušený starší student naší školy. Návštěvnost byla zhruba 48 diváků.

  • Vystoupení ve Wushucentru (nábor 2005)

    Ve středu 14.9. bylo uspořádáno ve Wushucentru prezentační vystoupení v rámci náboru do naší školy pro rok 2005. Proběhla ukázka všech tří vyučovaných stylů: Shaolin Kung Fu, Taiji, Sanda. Záměrem bylo seznámit diváky s praktikami a stylem výuky čínských bojových umění v naší škole.

    Proběhla ukázka pěstních sestav, sestavy s halapartnou, tyčí, šavlí a mečem v podání starších studentů a sestava se šavlí a řetězovým bičem v dětském podání. Nezapomenutelným zážitkem byla sestava s kopím, kterou osobně zacvičil sám mistr Qin Ming Tang. Po té mistr ještě osobně ukázal divákům rozmanitost stylu Taiji. Dále proběhla prezentace stylu San-da, rovněž v podání starších studentů. Ke každému bloku sestav jste mohli slyšet odborný komentář od Jana Ženatého, staršího studenta stylu San-da. Návštěvnost byla zhruba 65 diváků.

  • Rok koně

    Tradiční čínský silvestr je od toho našeho posunut o několik týdnů. Letopočet neměl nic společného s Ježíšem, nýbrž se počítala léta vlády té dynastie, která právě byla u moci (např. 20. rok vlády dynastie Ming). Každému roku je potom podle čínského horoskopu přiděleno jedno znamení – zvíře. Noc onoho magického předělu mezi starým a novým rokem je podobně jako v naší kultuře hojně oslavována a to nejen pitím, ale nejrůznější formou akrobatického divadla a pochopitelně exhibicemi wushu. Wushucentrum se snaží plnit roli nejen jako institut bojových umění, ale i jako kulturní most mezi Čínou a Českou republikou, a proto tradiční „silvestrovský“ program držíme ve svém repertoáru.

© Wushu Centrum 1998-2020 All rights reserved, Made by: Wushu Centrum