cina-header2

Čína

中国 Zhong-guo

Naše cesty do Číny

 

1
1
« 1 z 16 »

Soustředění v Číně 2016

Soustředění v Číně se bude konat v následujících termínech:

13. 7. – 2. 8. (21 dní); 13. 7. – 26. 7. (14 dní).

Hlavní náplní cesty do Číny bude cvičení Taiji Qigong, Shaolin a Sanda ve škole SHAO LIN JING WU YUAN. Tato škola se nachází v provincii Henan, tedy v místě vzniku kung-fu, hned vedle shaolinského kláštera. Cvičit se bude 3-4 dny v týdnu (4-5 hodin za den) a výuka bude probíhat v tělocvičně s kobercem pod vedením dvou učitelů – mnichů z kláštera Shaolin. Každá ze skupin Qigong, Shaolin a Sanda bude cvičit odděleně. V případě velké fyzické zátěže možnost nahradit trénink výletem nebo zařazením dne odpočinku. Ve volných dnech navštívíme v rámci výletů nejzajímavější kulturní památky a přírodní oblasti Číny.

Program výletů:

4-denní návštěva Pekingu:

* Zakázané město – císařský palác v centru Pekingu, jehož prostory byly v minulosti veřejnosti zapovězeny

* Náměstí Tian an men

* Park Jing shan – krásný výhled na celé Zakázané město

* Letní palác – nádherný palácový komplex z 18. stol. sloužící k rekreaci císařské rodiny a jejich služebnictva

* Oblast tří jezer Shichahai – procházka kolem jezer starobylými uličkami hu-tung a možnost nakoupit stylové suvenýry

* Velká čínská zeď (možnost přespat jednu noc ve stanu na neupravené části zdi a zažít tak východ slunce nad zdí)

* Večerní prohlídka ulice Wang Fu Jing – známý noční trh plný čínských delikates

* Pekingská kachna :-)

1-denní návštěva kolébky tai-ji, vesnice Chen-jia-gou

1-denní návštěva kláštera Chong Fu Gong – prohlídka areálu, setkání s velmistrem Shi De Yuan a možnost meditace pod vedením mistra

2-denní výlet do pohoří Song Shan v provincii Henan – návštěva severního kláštera Shaolin a výlet po přírodních krásách hory Song Shan (jedna z 5-ti nejznámějších hor v Číně, které se také říká centrální hora)

1-denní výlet do města Luo Yang a návštěva jeskyní Lung-men (Je zde řada skalních reliéfů a ka-menných soch, které zde byly vytesány většinou v průběhu 1. tisíciletí našeho letopočtu. Převažují náboženská, zejména buddhistická vyobrazení.)

2-denní výlet do pohoří Guo-Liang (vodopády, historické vesničky, jeskyně, jezera, skály, oblast proslavená sběrem čínských bylin)

Fakultativní výlety (pro ty, co chtějí méně tréninku a více cestování)

* 3-denní výlet do města Xi-an – prohlídka světoznámé Hliněné armády – jedinečné archeologické naleziště z konce 3. stol. př. kr., prohlídka centra města, historických hradeb , bubnové a zvonové věži, muslimské čtvrti (ochutnávka místních specialit),

U fakultativních výletů je nutné zaplatit zvlášť dopravu a vstupenky atd.

Cena: 42.000,- Kč (21 dní); 31.200,- Kč (14 dní) + zpáteční letenka Praha – Peking. V ceně je zahrnuta strava (snídaně, oběd, večeře), pravidelný pitný režim, ubytování (2 až 3-lůžkové pokoje s klimatizací, televizí a vlastním sociálním zařízením), výuka, místní doprava (autobus, vlak apod.)

Datum podání přihlášky: od 1. ledna 2016 do 8. dubna 2016. Do 31. dubna je potřeba složit zálohu nejméně 30% z ceny a do 10. června je potřeba zaplatit zbytek ceny. Letenky budeme rezervovat společně (výhodnější cena cca 13 000-15 000Kč) v průběhu dubna 2016.

Přihlásit se můžete přímo ve Wushucentru u Shimu, nebo přes email:qinfei@wushucentrum.cz

Wushucentrum

© Wushu Centrum 1998-2020 All rights reserved, Made by: Wushu Centrum