少林
Ve Škole čínského wushu mistra Qin Ming Tang se vyučuje umění stylu Shao-lin jako jeden z dalších způsobů boje (vedle Chen Taiji (Čchen Tchaj Ťi) a čínského boxu Sanda). Komplexní trénink šaolinského stylu boje zahrnuje:
- rozcvičení a protahování,
- kondiční a otužovací cvičení,
- postoje,
- kopy,
- pěstní formy,
- cvičení ve dvojicích,
- Chin Na Dui Da (Čchin Na Tuej Tcha) – obranné techniky a páky na klouby a vitální body,
- cvičení se zbraněmi,
- sebeobranné aplikace,
- qigong (Čchikung),
- teorie a koncept cvičení.
Trénink nových studentů zahajuje výuka základních dovedností, mezi něž patří rozvoj síly, rychlosti,flexibility, stability, ale také základních kopů, úderů a nácvik postojů. Pohyby a postoje jsou poté spojovány do pěstních forem (sestav). Zároveň se žáci učí základním obranným technikám Qin Na (Čchin Na).
Po zvládnutí primárních technik se studenti věnují nácviku technik s tradičními zbraněmi jakými jsou šavle (dao), meč (jian) a hůl (gun), nebo kopí (qiang) a další. Zároveň po konzultaci s mistrem se může věnovat i jiným stylům Wushu jako třeba stylu 5 zvířat (tygr, jeřáb, …) a jiné.
Transkripce původních názvů v oficiálním přepisu – pinyin (pchin-jin) – je doplněna standardní českou transkripcí (kurzívou v závorkách), aby bylo umožněno vyslovovat čínské výrazy alespoň přibližně správně.