cina-medicina-header

Čínská medicína

中醫 Zhong-yi

Tradiční čínská medicína

Tradiční čínská medicína, na západě též označována jako alternativní, se zabývá léčbou i prevencí různých onemocnění a vnímá jedince jako provázaný celek. Tímto se odlišuje od námi známé klasické medicíny západní, která se zaměřuje na konkrétní oblast onemocnění. Tento léčebný systém je starý téměř 5 tisíc let, jehož kořeny sahají do starobylé čínské filozofie. Základní teorie je postavena na principech Jin a Jangu. Tyto dva protipóly neustále na sebe působí a navzájem se ovlivňují. Čínská medicína se snaží zachovat jejich rovnováhu a přirozenost, což je základní podmínkou pro zdraví člověka. Dalším důležitým pojmem, se kterým čínská medicína pracuje, je energie Čchi, která je vysvětlována jako vnitřní energie člověka. Naše škola pochopitelně s touto energií pracuje i v rámci bojových umění ? především v Tai-ji. V neposlední řadě se čínská medicína opírá a o učení tzv. pěti prvků, jimiž jsou Voda – Dřevo – Oheň – Země – Kov. Každému prvku jsou přiřazeny konkrétní orgány lidského těla a emoce, proto mají tyto prvky velký význam při léčbě.

 

background image

Čínská medicína využívá různé metody léčby

Nabízíme následující:

Akupunktura – jedna z nejznámějších forem léčby, při které se do tzv. akupunkturních bodů, jež jsou umístěny na meridiánech (energetických drahách), napíchávají tenké kovové jehličky. Tímto se jednotlivé body zaktivují a zprůchodní se tok energie v zablokovaných místech. Jedná se o bezpečnou a zároveň efektivní metodu léčby. Akupunkturu lze využít téměř při jakémkoliv onemocnění. Mezi nejčastěji léčenými problémy jsou: migréna, nespavost, problémy s klouby, bolesti zad, podpora imunitního systému, astma a napomáhá i při různých psychických onemocněních.

Tui na – je čínská masáž, která se provádí prsty, dlaní, loktem apod. Má blahodárný účinek nejen na svaly a tkáně, ale také stimuluje energii Čchi. Provádím masáž buď celého těla, nebo pouze masáž částečnou, při které si zákazník určí, které části má být věnována péče (hlava, záda, šíje, břicho).

Baňkování – se provádí přikládáním skleněných nádob na pokožku (většinou na záda), tímto dochází v dané části k prokrvení. Baňkování působí velmi relaxačně ? organismus prohřeje a uvolní ztuhlé svalstvo.

Moxování – působí obdobně jako akupunktura, ale namísto jehliček se užívají hořící bylinné směsi.

Gua sha – znamená v překladu seškrábat všechno špatné. Jedná se o druh masáže, která se provádí speciálním olejem a škrabkou – jezdí se po dráze meridiánů a tím se z těla odstraňují nečistoty a toxické usazeniny.

Kromě masáží a léčebných metod je možné zakoupit léčivé náplasti, které přinášejí úlevu při různých problémech.

Objednávat se můžete telefonicky na čísle 723 751 657

© Wushu Centrum 1998-2020 All rights reserved, Made by: Wushu Centrum