shaolin-deti-header

Shaolin Pro Děti

Již Od 6 Let

Znáte filmy jako Kung-fu panda, Tygr a drak, Hrdina, novou verzi filmu Karate kid? Jsou vašimi oblíbenými hrdiny Jackie Chan, Bruce Lee, nebo Jet Li? Pak jistě máte povědomí o bojovém umění Kung-fu, které naše škola vyučuje. Konkrétně se zaměřujeme na styl Shaolin Kung Fu, který vychází z čínského buddhistického kláštera. 6. století bývá uváděno za vznik shaolinského stylu, kde právě v provincii Che-nan, klášteře Shaolin byly položeny první základy tohoto účinného bojového umění. Legenda praví, že indický mnich Bódhidharma (Da-Mo) navštívil klášter a pomáhal místním mnichům rozvíjet své duchovní a fyzické zdatnosti. Shaolin je tedy klášterní styl, který od ostatních bojových stylů bývá rozlišen právě svým pevným základem v duchovnu a práci s energií. V Číně kung fu nejenže přežilo, ale i se rozvíjelo a třídilo do různých stylů.

shaolin-deti2V současnosti číňané cvičí prakticky denně. Nezáleží na věku – cvičí děti, dospělí i velmi staří lidé. Naši školu Wushu Centrum založil Mistr Qin Ming Tang, který je pokračovatelem 31. generace Shaolin. Mistr Působí v ČR již od roku 1996. Do České republiky přijel se svojí rodinou se záměrem šířit čínskou kulturu a bojová umění. Jeho syn Qin Fei pomáhá mistrovi ve výuce a je samotným žákem kláštera Shaolin. Naše škola respektuje tradiční styl, ale zároveň neodmítá ani moderní pojetí Kung fu, které je pestré pro své až téměř akrobatické kreace. Ovšem s dětmi procvičujeme především základy, které jsou podstatné pro další posun v bojových technikách. Naše škola se také snaží vést děti ke slušnosti a poznání čínské kultury. Děti se také při tréninku vyřádí, vydovádí a budou mít možnost najít si nové kamarády.

Děti řadíme do dvou věkových skupin:

  • Malé děti 6 – 9 let (výuka v pondělí a středu 16:00 – 17:00)
  • Starší děti 10 – 14 let (výuka v úterý a čtvrtek 16:00 – 17:00)

V hodinách se vyučuje:

  • Základní pohyb, postoje, protahování
  • Údery, kopy
  • Základní sestavy

Starší děti navíc:

  • Sestavy (pěstní severní sestava, souboj)
  • Skoky, základní gymnastické dovednosti
  • Zbraně: meč, šavle (zbraně nejsou nebezpečné – užíváme speciální zbraně určené ke cvičení)

Sebeobrana se v dětských skupinách učí pouze náznakově. Kdo by se jí chtěl věnovat více může se účastnit hodin s dospělými. Toto platí pouze pro starší děti nad 11 let. Shaolin Kung Fu pro svou dynamiku a rozvoj správných fyzických dovedností bývá doporučován právě dětské věkové skupině. Shaolin dětem pomáhá rozvíjet pružnost, sílu, koordinaci pohybů a rychlost. Jelikož se snažíme vést děti zdravým způsobem, na svaly není kladen přílišný důraz. Shaolin je pro dětský růst velmi prospěšný – napomáhá správnému držení těla, posiluje kosti a má příznivý vliv pro šlachy i kůži. Cvičením děti získávají nejen fyzické zdatnosti, ale také mentální. Učí se vytrvalosti, soustředění, ovládání svého těla, spolupráci s ostatními. Toto se přirozeně prolíná i do běžného života – škola, rodina.

Jak pro dospělé tak i pro děti platí: kung fu je velká dřina a cesta bývá trnitá, ale velmi přínosná.
Vítáme malé bojovníky do svých řad!

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
16:00 - 17:00

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
16:00 - 17:00

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

No events available!

Náš ceník

Dětské skupiny:

1 hodina (individuální platba): 180 Kč
3 měsíce, 2x týdně (24 hodin): 2200 Kč
6 měsíců, 2x týdně (48 hodin): 3900 Kč

3 měsíce, 1x týdně (12 hodin): 1700 Kč
6 měsíce, 1x týdně (24 hodin): 3100 Kč

© Wushu Centrum 1998-2020 All rights reserved, Made by: Wushu Centrum