shaolin-deti-header

Shaolin Pro Děti

Již Od 6 Let

Znáte filmy jako Kung-fu panda, Tygr a drak, Hrdina, novou verzi filmu Karate kid? Jsou vašimi oblíbenými hrdiny Jackie Chan, Bruce Lee, nebo Jet Li? Pak jistě máte povědomí o bojovém umění Kung-fu, které naše škola vyučuje. Konkrétně se zaměřujeme na styl Shaolin Kung Fu, který vychází z čínského buddhistického kláštera. 6. století bývá uváděno za vznik shaolinského stylu, kde právě v provincii Che-nan, klášteře Shaolin byly položeny první základy tohoto účinného bojového umění. Legenda praví, že indický mnich Bódhidharma (Da-Mo) navštívil klášter a pomáhal místním mnichům rozvíjet své duchovní a fyzické zdatnosti. Shaolin je tedy klášterní styl, který od ostatních bojových stylů bývá rozlišen právě svým pevným základem v duchovnu a práci s energií. V Číně kung fu nejenže přežilo, ale i se rozvíjelo a třídilo do různých stylů.

shaolin-deti2V současnosti číňané cvičí prakticky denně. Nezáleží na věku – cvičí děti, dospělí i velmi staří lidé. Naši školu Wushu Centrum založil Mistr Qin Ming Tang, který je pokračovatelem 31. generace Shaolin. Mistr Působí v ČR již od roku 1996. Do České republiky přijel se svojí rodinou se záměrem šířit čínskou kulturu a bojová umění. Jeho syn Qin Fei pomáhá mistrovi ve výuce a je samotným žákem kláštera Shaolin. Naše škola respektuje tradiční styl, ale zároveň neodmítá ani moderní pojetí Kung fu, které je pestré pro své až téměř akrobatické kreace. Ovšem s dětmi procvičujeme především základy, které jsou podstatné pro další posun v bojových technikách. Naše škola se také snaží vést děti ke slušnosti a poznání čínské kultury. Děti se také při tréninku vyřádí, vydovádí a budou mít možnost najít si nové kamarády.

Děti řadíme do dvou věkových skupin:

  • Malé děti 6 – 9 let (výuka v pondělí a středu 16:00 – 17:00)
  • Starší děti 10 – 14 let (výuka v úterý a čtvrtek 16:00 – 17:00)

V hodinách se vyučuje:

  • Základní pohyb, postoje, protahování
  • Údery, kopy
  • Základní sestavy

Starší děti navíc:

  • Sestavy (pěstní severní sestava, souboj)
  • Skoky, základní gymnastické dovednosti
  • Zbraně: meč, šavle (zbraně nejsou nebezpečné – užíváme speciální zbraně určené ke cvičení)

Sebeobrana se v dětských skupinách učí pouze náznakově. Kdo by se jí chtěl věnovat více může se účastnit hodin s dospělými. Toto platí pouze pro starší děti nad 11 let. Shaolin Kung Fu pro svou dynamiku a rozvoj správných fyzických dovedností bývá doporučován právě dětské věkové skupině. Shaolin dětem pomáhá rozvíjet pružnost, sílu, koordinaci pohybů a rychlost. Jelikož se snažíme vést děti zdravým způsobem, na svaly není kladen přílišný důraz. Shaolin je pro dětský růst velmi prospěšný – napomáhá správnému držení těla, posiluje kosti a má příznivý vliv pro šlachy i kůži. Cvičením děti získávají nejen fyzické zdatnosti, ale také mentální. Učí se vytrvalosti, soustředění, ovládání svého těla, spolupráci s ostatními. Toto se přirozeně prolíná i do běžného života – škola, rodina.

Jak pro dospělé tak i pro děti platí: kung fu je velká dřina a cesta bývá trnitá, ale velmi přínosná.
Vítáme malé bojovníky do svých řad!

Od 6.9.2021 do 30.9.2021 probíhá ve Wushu Centru nábor nových studentů do nového školního roku

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
16:00 - 17:00

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
16:00 - 17:00

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

No events available!

Náš ceník

Dětské skupiny:

1 hodina (individuální platba): 200 Kč

10 vstupů (10 hodin): 1800 Kč
3 měsíce, 2x týdně (24 hodin): 2400 Kč
6 měsíců, 2x týdně (48 hodin): 4400 Kč

3 měsíce, 1x týdně (12 hodin): 1800 Kč
6 měsíce, 1x týdně (24 hodin): 3360 Kč

© Wushu Centrum 1998-2020 All rights reserved, Made by: Wushu Centrum