shaolin-deti-header

Shaolin Pro Děti

Již Od 6 Let

Znáte filmy jako Kung-fu panda, Tygr a drak, Hrdina, novou verzi filmu Karate kid? Jsou vašimi oblíbenými hrdiny Jackie Chan, Bruce Lee, nebo Jet Li? Pak jistě máte povědomí o bojovém umění Kung-fu, které naše škola vyučuje. Konkrétně se zaměřujeme na styl Shaolin Kung Fu, který vychází z čínského buddhistického kláštera. 6. století bývá uváděno za vznik shaolinského stylu, kde právě v provincii Che-nan, klášteře Shaolin byly položeny první základy tohoto účinného bojového umění. Legenda praví, že indický mnich Bódhidharma (Da-Mo) navštívil klášter a pomáhal místním mnichům rozvíjet své duchovní a fyzické zdatnosti. Shaolin je tedy klášterní styl, který od ostatních bojových stylů bývá rozlišen právě svým pevným základem v duchovnu a práci s energií. V Číně kung fu nejenže přežilo, ale i se rozvíjelo a třídilo do různých stylů.

shaolin-deti2V současnosti číňané cvičí prakticky denně. Nezáleží na věku – cvičí děti, dospělí i velmi staří lidé. Naši školu Wushu Centrum založil Mistr Qin Ming Tang, který je pokračovatelem 31. generace Shaolin. Mistr Působí v ČR již od roku 1996. Do České republiky přijel se svojí rodinou se záměrem šířit čínskou kulturu a bojová umění. Jeho syn Qin Fei pomáhá mistrovi ve výuce a je samotným žákem kláštera Shaolin. Naše škola respektuje tradiční styl, ale zároveň neodmítá ani moderní pojetí Kung fu, které je pestré pro své až téměř akrobatické kreace. Ovšem s dětmi procvičujeme především základy, které jsou podstatné pro další posun v bojových technikách. Naše škola se také snaží vést děti ke slušnosti a poznání čínské kultury. Děti se také při tréninku vyřádí, vydovádí a budou mít možnost najít si nové kamarády.

Děti řadíme do dvou věkových skupin:

 • Malé děti 6 – 9 let (výuka v pondělí a středu 16:00 – 17:00)
 • Starší děti 10 – 14 let (výuka v úterý a čtvrtek 16:00 – 17:00)

V hodinách se vyučuje:

 • Základní pohyb, postoje, protahování
 • Údery, kopy
 • Základní sestavy

Starší děti navíc:

 • Sestavy (pěstní severní sestava, souboj)
 • Skoky, základní gymnastické dovednosti
 • Zbraně: meč, šavle (zbraně nejsou nebezpečné – užíváme speciální zbraně určené ke cvičení)

Sebeobrana se v dětských skupinách učí pouze náznakově. Kdo by se jí chtěl věnovat více může se účastnit hodin s dospělými. Toto platí pouze pro starší děti nad 11 let. Shaolin Kung Fu pro svou dynamiku a rozvoj správných fyzických dovedností bývá doporučován právě dětské věkové skupině. Shaolin dětem pomáhá rozvíjet pružnost, sílu, koordinaci pohybů a rychlost. Jelikož se snažíme vést děti zdravým způsobem, na svaly není kladen přílišný důraz. Shaolin je pro dětský růst velmi prospěšný – napomáhá správnému držení těla, posiluje kosti a má příznivý vliv pro šlachy i kůži. Cvičením děti získávají nejen fyzické zdatnosti, ale také mentální. Učí se vytrvalosti, soustředění, ovládání svého těla, spolupráci s ostatními. Toto se přirozeně prolíná i do běžného života – škola, rodina.

Jak pro dospělé tak i pro děti platí: kung fu je velká dřina a cesta bývá trnitá, ale velmi přínosná.
Vítáme malé bojovníky do svých řad!

Od 12.9.2022 do 9.10.2022 probíhá ve Wushu Centru nábor nových studentů do nového školního roku.

Škola bude otevřena od 5.9. Můžete se k nám přijít podívat a zjistit více informací. Těšíme se na vás!

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
16:00 - 17:00

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
16:00 - 17:00

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

No events available!

 • Co cvičíme

  Šaolinské základní pohyby (shaolin ji ben gong)

  Nejzákladnější a nejdůležitější cvičení, patří do každého tréninku. Je zaměřeno na zvládnutí techniky rukou, postojů, kopů, skoků, akrobacie i protahování. Cvičit by se mělo za každého počasí, v horkém létě i ve velké zimě.

  Šaolinská pěstní sestava (shao lin quan)

  Pěstní sestava znamená, že se jedná o sestavu beze zbraně. Základní sestava, která je nutná pro další zvládnutí šaolinského stylu. Střídá okamžiky klidu (obrana) s rychlými pohyby (útok). Učí koordinaci těla, rukou a očí. Obsahuje hodně pozic, je tedy vhodná pro začátečníky, kteří se tak seznámí se základy a získají lepší kondici.

  Šaolinská tong-bei sestava (shaolin tong-bei quan)

  Sestava vhodná pro začátečníky, která pochází ze šaolinského kláštera a je mnichy předávána z generace na generaci. Využívá základní postoje (gong-bu, pu-bu, ma-bu) a hodně používá paže jako základní zdroj síly, kterou převádí do dlaní, pěstí a loktů. Sestavu lze využít pro bojové aplikace.

  Šaolinská sestava „sedm hvězd“ (shaolin qi-xing quan)

  Jedna z nejtradičnějších šaolinských sestav pro pokročilejší studenty. Napodobuje místa sedmi hvězd na severní obloze (souhvězdí Velkého vozu). Využívá celé tělo, pracuje s dechem (na rozdíl od začátečnických sestav) a vnitřní energií. Pohyby mohou být tvrdé (pro útok) i měkké (pří obraně). Sestava má mnoho využití v boji, ale má i účinky zdravotní.

  Čínské chvaty a shozy (qin na)

  Výuka sebeobranných technik, které vycházejí ze znalosti stavby a pohybů těla. Studenti se učí znehybnit útočníka uplatněním chvatů zaměřených na jeho kosti, svaly nebo životně důležité body jeho těla.

  Šaolinská hůl (shao lin gung)

  Přestože se nejedná o ostrou zbraň, patří šaolinská hůl k velmi účinným obranným prostředkům. Původně sloužila k zahánění vlků nebo tygrů v horách; šaolinští mniši nesmí zabíjet živé tvory, proto mají v oblibě hůl, která útočníka odežene, ale vážněji nezraní. V rámci sestavy se vyučuje zvládnutí základních technik (úder, švih, píchnutí).

  Šaolinská šavle (shao lin dao)

  V Číně meč symbolizuje draka, šavle zase tygra. Na rozdíl od sestavy s mečem je sestava se šavlí dynamičtější, rychlejší, využívá silnější pohyby a má praktické bojové využití v reálném životě.

 • Ceník

  Náš ceník

  Dětské skupiny:

  Zkušební lekce (jsem tu poprvé, chci lekci vyzkoušet): 150 Kč

  1 hodina (individuální platba): 200 Kč

  10 vstupů (10 hodin): 1800 Kč
  3 měsíce, 2x týdně (24 hodin): 2600 Kč
  6 měsíců, 2x týdně (48 hodin): 4800 Kč

  3 měsíce, 1x týdně (12 hodin): 2100 Kč
  6 měsíce, 1x týdně (24 hodin): 3850 Kč

© Wushu Centrum 1998-2020 All rights reserved, Made by: Wushu Centrum