shaolin-deti-header

Shaolin Pro Děti

Již Od 6 Let

Znáte filmy jako Kung-fu panda, Tygr a drak, Hrdina, novou verzi filmu Karate kid? Jsou vašimi oblíbenými hrdiny Jackie Chan, Bruce Lee, nebo Jet Li? Pak jistě máte povědomí o bojovém umění Kung-fu, které naše škola vyučuje. Konkrétně se zaměřujeme na styl Shaolin Kung Fu, který vychází z čínského buddhistického kláštera. 6. století bývá uváděno za vznik shaolinského stylu, kde právě v provincii Che-nan, klášteře Shaolin byly položeny první základy tohoto účinného bojového umění. Legenda praví, že indický mnich Bódhidharma (Da-Mo) navštívil klášter a pomáhal místním mnichům rozvíjet své duchovní a fyzické zdatnosti. Shaolin je tedy klášterní styl, který od ostatních bojových stylů bývá rozlišen právě svým pevným základem v duchovnu a práci s energií. V Číně kung fu nejenže přežilo, ale i se rozvíjelo a třídilo do různých stylů.

shaolin-deti2V současnosti číňané cvičí prakticky denně. Nezáleží na věku – cvičí děti, dospělí i velmi staří lidé. Naši školu Wushu Centrum založil Mistr Qin Ming Tang, který je pokračovatelem 31. generace Shaolin. Mistr Působí v ČR již od roku 1996. Do České republiky přijel se svojí rodinou se záměrem šířit čínskou kulturu a bojová umění. Jeho syn Qin Fei pomáhá mistrovi ve výuce a je samotným žákem kláštera Shaolin. Naše škola respektuje tradiční styl, ale zároveň neodmítá ani moderní pojetí Kung fu, které je pestré pro své až téměř akrobatické kreace. Ovšem s dětmi procvičujeme především základy, které jsou podstatné pro další posun v bojových technikách. Naše škola se také snaží vést děti ke slušnosti a poznání čínské kultury. Děti se také při tréninku vyřádí, vydovádí a budou mít možnost najít si nové kamarády.

Děti řadíme do dvou věkových skupin:

 • Malé děti 6 – 9 let (výuka v pondělí a středu 16:00 – 17:00)
 • Starší děti 10 – 14 let (výuka v úterý a čtvrtek 16:00 – 17:00)

V hodinách se vyučuje:

 • Základní pohyb, postoje, protahování
 • Údery, kopy
 • Základní sestavy

Starší děti navíc:

 • Sestavy (pěstní severní sestava, souboj)
 • Skoky, základní gymnastické dovednosti
 • Zbraně: meč, šavle (zbraně nejsou nebezpečné – užíváme speciální zbraně určené ke cvičení)

Sebeobrana se v dětských skupinách učí pouze náznakově. Kdo by se jí chtěl věnovat více může se účastnit hodin s dospělými. Toto platí pouze pro starší děti nad 11 let. Shaolin Kung Fu pro svou dynamiku a rozvoj správných fyzických dovedností bývá doporučován právě dětské věkové skupině. Shaolin dětem pomáhá rozvíjet pružnost, sílu, koordinaci pohybů a rychlost. Jelikož se snažíme vést děti zdravým způsobem, na svaly není kladen přílišný důraz. Shaolin je pro dětský růst velmi prospěšný – napomáhá správnému držení těla, posiluje kosti a má příznivý vliv pro šlachy i kůži. Cvičením děti získávají nejen fyzické zdatnosti, ale také mentální. Učí se vytrvalosti, soustředění, ovládání svého těla, spolupráci s ostatními. Toto se přirozeně prolíná i do běžného života – škola, rodina.

Jak pro dospělé tak i pro děti platí: kung fu je velká dřina a cesta bývá trnitá, ale velmi přínosná.
Vítáme malé bojovníky do svých řad!

Nový školní rok začínáme od 3.1.

Nábor začínáme od 19.2. Zájemci už může přijít do wushucentrumpodívat na tréninky a informovat od 3.1. Těšíme se!

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
16:00 - 17:00

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
16:00 - 17:00

Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

No events available!

 • Co cvičíme

  Šaolinské základní pohyby (shaolin ji ben gong)

  Nejzákladnější a nejdůležitější cvičení, patří do každého tréninku. Je zaměřeno na zvládnutí techniky rukou, postojů, kopů, skoků, akrobacie i protahování. Cvičit by se mělo za každého počasí, v horkém létě i ve velké zimě.

  Šaolinská pěstní sestava (shao lin quan)

  Pěstní sestava znamená, že se jedná o sestavu beze zbraně. Základní sestava, která je nutná pro další zvládnutí šaolinského stylu. Střídá okamžiky klidu (obrana) s rychlými pohyby (útok). Učí koordinaci těla, rukou a očí. Obsahuje hodně pozic, je tedy vhodná pro začátečníky, kteří se tak seznámí se základy a získají lepší kondici.

  Šaolinská tong-bei sestava (shaolin tong-bei quan)

  Sestava vhodná pro začátečníky, která pochází ze šaolinského kláštera a je mnichy předávána z generace na generaci. Využívá základní postoje (gong-bu, pu-bu, ma-bu) a hodně používá paže jako základní zdroj síly, kterou převádí do dlaní, pěstí a loktů. Sestavu lze využít pro bojové aplikace.

  Šaolinská sestava „sedm hvězd“ (shaolin qi-xing quan)

  Jedna z nejtradičnějších šaolinských sestav pro pokročilejší studenty. Napodobuje místa sedmi hvězd na severní obloze (souhvězdí Velkého vozu). Využívá celé tělo, pracuje s dechem (na rozdíl od začátečnických sestav) a vnitřní energií. Pohyby mohou být tvrdé (pro útok) i měkké (pří obraně). Sestava má mnoho využití v boji, ale má i účinky zdravotní.

  Čínské chvaty a shozy (qin na)

  Výuka sebeobranných technik, které vycházejí ze znalosti stavby a pohybů těla. Studenti se učí znehybnit útočníka uplatněním chvatů zaměřených na jeho kosti, svaly nebo životně důležité body jeho těla.

  Šaolinská hůl (shao lin gung)

  Přestože se nejedná o ostrou zbraň, patří šaolinská hůl k velmi účinným obranným prostředkům. Původně sloužila k zahánění vlků nebo tygrů v horách; šaolinští mniši nesmí zabíjet živé tvory, proto mají v oblibě hůl, která útočníka odežene, ale vážněji nezraní. V rámci sestavy se vyučuje zvládnutí základních technik (úder, švih, píchnutí).

  Šaolinská šavle (shao lin dao)

  V Číně meč symbolizuje draka, šavle zase tygra. Na rozdíl od sestavy s mečem je sestava se šavlí dynamičtější, rychlejší, využívá silnější pohyby a má praktické bojové využití v reálném životě.

 • Ceník

  Náš ceník

  Dětské skupiny:

  Zkušební lekce (jsem tu poprvé, chci lekci vyzkoušet): 150 Kč

  1 hodina (individuální platba): 200 Kč

  10 vstupů (10 hodin): 1800 Kč
  3 měsíce, 2x týdně (24 hodin): 2600 Kč
  6 měsíců, 2x týdně (48 hodin): 4800 Kč

  3 měsíce, 1x týdně (12 hodin): 2100 Kč
  6 měsíce, 1x týdně (24 hodin): 3850 Kč

© Wushu Centrum 1998-2020 All rights reserved, Made by: Wushu Centrum